Kategórie
 
 
 
Obušky
Vyberte si z ponuky
   
   
   
   
  Najpredávanejšie
   
   

  Obušky sú obranné prostriedky, ktoré slúžia na obranu proti útočníkom alebo aj zveri. Je nesporne dôležité podotknúť, že slúžia predovšetkým na sebaobranu, na záchranárske účely alebo na núdzové situácie. Musíte pamätať, že v prípade úderu obuškom do hlavy, krku alebo dôležitých orgánov, môže spôsobiť aj usmrtenie útočníka. K obuškom je možné dokúpiť si rôzne príslušenstvo, napríklad páčidlo, svietidlo alebo puzdro.

  Klasické, policajné obušky

  Klasické jednoliate obušky sú vyrábané z húževnatého materiálu, polyetylénu. Sú pevné i odolné a určené pre policajné aj bezpečnostné zložky. Vhodné sú aj do auta, napríklad na rozbitie okna pri autonehode a podobne. Majú rôznu dĺžku a ich nevýhodou je, že ich nemôžete len tak nosiť v ruke po meste, aby ste nevzbudzovali záujem okoloidúcich.

  Teleskopické obušky

  Teleskopické obušky sú vyrábané v Českej republike firmou ESP (Euro security products), jedným z najväčších svetových výrobcov teleskopických obuškov a prostriedkov na obranu. Na ich otvorenie je nutný vodorovný alebo šikmý švih. Vyrábajú sa v rôznych dĺžkach a oproti klasickému obušku majú nesporú výhodu, že ich môžete nosiť priamo na opasku. Ich súčasťou býva väčšinou puzdro s možnosťou uchytenia na opasok. Nie sú viditeľné a často umožnia získať moment prekvapenia. Sú vyhotovené so špeciálnou, vrúbkovanou, gumovou rukoväťou, ktorá zabezpečí lepšie uchopenie.

   

  Nekalené teleskopické obušky nie sú tepelne spracované a pri silnom náraze sa môžu ohnúť. Určené sú predovšetkým na osobnú obranu a sú v podstate jednorazové. Akonáhle ním silno udriete, menšia deformácia spôsobí, že sa teleskopický obušok už nedá zložiť. V prípade, že chcete obušok používať na profesionálne alebo záchranárske použitie odporúčame kalený teleskopický obušok. Je vyrobený tak, že jeho oceľ sa neohne ani pri častom používaní.

   
   
  Vyberte si z ponuky

  Obušky

   
  Zvoľte si niektorú z kategórií.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Plná (Desktop) verzia