Kategórie
 
 
 
Kasery, obranné spreje
Vyberte si z ponuky
   
   
   
   
  Najpredávanejšie
   
   

  Obranné spreje, čiže kasery sú jedny z účinných obranných prostriedkov určených na obranu pri napadnutí útočníkom alebo aj zvieraťom. Ich používanie je jednoduché a zvládnu ich aj slabé ženy alebo dôchodcovia. Nevyžadujú priamy kontakt s útočníkom, čo oceníte hlavne pri napadnutí zverou.

   

  Na trhu sú dostupné obranné spreje s rôznymi účinnými látkami.

   

  • Obranné spreje s látkou CS – spôsobujú sčervenanie a bolesť očí spolu s rozostretým videním. Majú okamžitý účinok, sú dostatočne silné a vhodné aj na obranu pred zvieratami.
  • Obranné spreje s účinnou látkou OC – OC je prírodná látka oleoresin capsicum, má okamžitý zastavovací účinok na útočníka a spôsobuje silné pálenie v oblasti dýchacích ciest, dráždivý kašeľ aj silné slzenie očí. Účinky trvajú dlhšie ako 20 minút a tým poskytnú dostatočný čas na útek. Volajú sa aj PEPPER spreje.
  • Obranné spreje s účinnou látkou CR – CR je dráždivá syntetická látka, jej účinok je takmer okamžitý a trvá aj 15 – 30 minút. Útočník trpí pálivou bolesťou dýchacích ciest, hlavy a očí. Je vhodný aj na obranu proti zvieratám.

  Obranné spreje proti ľuďom

  Obranné spreje proti ľuďom sa vyrábajú v rôznej veľkosti a rôzneho vyhotovenia. Môžete si zaobstarať aj kaser s LED diódou, v prípade nebezpečia osvieti tvár útočníka. K sprejom si môžete dokúpiť aj puzdro, ktoré sa dá pripevniť na opasok, aby ste mali obranný sprej stále poruke.

  Obranné spreje proti zveri

  V prípade, že často chodíte do prírody neoceniteľným pomocníkom sa stane obranný sprej proti zveri. Ochránia pred psami alebo aj nebezpečnými šelmami ako je medveď. Niektoré majú účinný dosah až 6 – 8 metrov a dokonale znefunkčnia čuchové zmysly šelmy aj na niekoľko dní, vďaka čomu sa bezpečne dostanete z lesa domov.

  Dámske obranné spreje

  Dámske kasery sú menšej veľkosti, aby sa s nimi ľahšie manipulovalo a vošli sa aj do najmenšej kabelky. Model môžete voliť podľa typu rozprašovača. Ak idete na prechádzku do lesa sú vhodné rozprašovače tupu „JET“, vo forme prúdu. Fungujú podobne ako detská vodná pištoľ. Do výťahu alebo po chodbách zvoľte obranný sprej vo forme hmly „FOG“, kde sa látka rozptýli v priestore.

   
   
  Vyberte si z ponuky

  Kasery, obranné spreje

   
  Zvoľte si niektorú z kategórií.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Plná (Desktop) verzia